Firmamız, 28.02.1998 yılında Yönetim Kurulu Başkan’ı Hacı Temel Yazıcıoğlu’nun direktifleri ile Oğulları Engin Yazıcıoğlu ve Ahmet Yazıcıoğlu tarafından kendi öz sermayesi ile kurulmuştur.

Kalite ve koşulsuz memnuniyet prensipleri üzerine kurulan şirketimizin amacı, PVC sektöründe otomasyon sistemi ile kaliteli üretim ve hizmet sunmaktır.

KURULUŞ ŞEKLİ VE KAPASİTE

Üretim fabrikamız 2700 m² kapalı ve 700 m² açık alan üzerine kurulmuştur. Fabrikaya bağlı showroom ve bayilikler oluşturularak hizmet tüketicinin ayağına götürülmektedir.

FABRİKA MAKİNE PARKI: Makine parkımız, PVC’nin tüm geometrik şekillerini üretebilecek Alman patentli tam otomatik, özel durumlarda kullanılan tek köşe üretim hattı ve kemer bükme ünitesinden oluşmaktadır. Bilgisayar kontrollü bu makinelerde üretim yapan fabrikamız çok seri bir şekilde sıfır hata ile üretim yapabilmektedir.

Bu sistem sayesinde günlük 1100 mt (3 ton), yıllık 350.000 mt (800 ton)  PVC profil işlenebilmektedir.

Ayrıca, ısı yalıtımlı çift cam ünitesine sahip olan fabrikamızda, cam kesme işleminden thiokal’a kadar tam otomatik makinelerda kaliteli malzemeler kullanılarak, yıllık 80.000 m² düz cam ve 40.000 m² de ısı yalıtımlı çift cam üretimi yapılabilmekteyiz. Bu alandaki kalitesini ‘YAZICIOĞLU’ Markası ve TSE Belgesi alarak ta tescillemiştir.

2005 yılından itibaren de mobilya sektörüne girmiş ve ‘YAZICIOĞLU’ Markası ile her çeşit mobilya üretimi yapabilmektedir. 1087 m² ek binasında mutfak dolapları, iç oda kapıları, yatak odalar, genç odaları, salon takımları ve laminat taban döşemesi  yapmaktadır.

Bölgenin en gelişmiş üretim teknolojisine sahip üretim hatlarını bünyesinde bulunduran fabrikamızda, Yurt içine olduğu kadar yurt dışı pazarına da en kaliteli ürünler sunularak ülke ekonomisine katkı sağlanır.

Yeni ve çoğalan dostluklarla yarınlarda da beraber olmak istiyoruz…
Kalite doğru adreslerde pahalı değildir.